Blog > Komentarze do wpisu
Gdzie te medale?

Prawie tydzień rywalizacji na olimpijskich arenach za nami, a my wciąż czekamy na obiecywane przed startem imprezy medale. Po spektakularnej klęsce polskiego tenisa i polskiego floretu, honoru dzielnie bronili kajakarze górscy. Medalu nie zdobyli, ale olimpijskiego występu wstydzić się nie muszą. Blisko podium był również pływak Radosław Kawęcki. Ale znowu...tylko "blisko". Po tych wszystkich mniej i bardziej nieudanych występach, zaczynam coraz mocniej odczuwać frustrację.

Ból jest tym większy, że podczas gdy moja amerykańska host mama rajcuje się 20 medalem Michaela Phelpsa, i innymi notorycznymi triumfami USA - ja ze spuszczoną głowa tłumaczę, dlaczego mój kraj ma tylko srebro.  Dzień w dzień budzę się z myślą, że po odpaleniu komputera moim oczom ukażą się entuzjastyczne nagłówki, z polskich portali internetowych. Nic z tego. Ciągle czekam i czekam, w coraz bardziej podłym humorze.

Ponoć dziś wreszcie Polacy opanują podium Igrzysk. Ale kto ich tam wie? Wioślarze, sztangista, pływak i miotacze, staną przed szansą udowodnienia rodakom, że wyjazd do Londynu nie dla wszystkich był atrakcyjnym, i co najważniejsze, darmowym urlopem.  Trzymam kciuki za zwycięstwo w głowach, bo na razie to zdaje się największym, i notorycznym problemem polskiego sportu na IO.

Mam nadzieję, że ten dylemat nie będzie dotyczyć siatkarzy. Po porażce z Bułgarią nad ich głowami zebrały się ciemne chmury, ale zdołali je rozpędzić już w meczu z Argentyną. Na jak długo? Oby na dobre. Paskudna wpadka z Bułgarami wzbudziła we mnie lęki, i przywołała stare obawy. Ale...ale  w tym konkretnym przypadku, staram się nie popadać w skrajność. Wierzę, że siatkarze już zapomnieli o tym meczu, ruszyli dalej mądrzejsi o nowe doświadczenia.  To są Igrzyska! Głupotą było oczekiwanie, że ta drużyna zdobędzie złoto od ręki. Muszą się spocić i pobrudzić, a i tak wciąż nie będą mieć gwarancji podium.

Tymczasem...tymczasem show must go on. Olimpiada rozkręca się w najlepsze, z każdym dniem dostarczając nowych herosów masowej publiczności. Dorobek naszej reprezentacji wciąż może być satysfakcjonujący. Pod warunkiem, że ktoś wreszcie całkiem niepolsko podejdzie do swojego występu, i wskaże reszcie, jak bez kompleksów walczyć na najważniejszej imprezie sportowej. Będę te próby obserwować aż do końca.

piątek, 03 sierpnia 2012, pasjonatka.sportu

Polecane wpisy

  • Rozbiegany Pyłek

    Będzie prywata.... W związku z tym, że od jakiegoś czasu wolę sport uprawiać czynnie, nie biernie postanowiłam dzielić się swoimi emocjami związanymi z amatorsk

  • Siatkarze gotowi na złoto olimpijskie!?

      Nie mamy powodu, żeby nosić na rękach piłkarzy, ale kto wie ile radości dostarczą nam siatkarze, podczas Igrzysk Olimp

  • Syzyfowa praca, czyli Polaków klęska codzienna

    Chcieliśmy mieć piłkarzy klasowych. Chcieliśmy w nich widzieć chociaż chwileczkę herosów podbijającyh świat, nie schodzących z ust futbolowych fanów na całym św

Komentarze
wkurzanie
2012/08/03 02:50:23
Daj sobie spokój. Zdobywanie medali na igrzyskach to domena krajów normalnych. Polska do nich nie należy. Medali nie ma i nie będzie. Kapewu?
-
2012/08/03 08:51:16
A ja myślę, że na razie tragedii nie ma. Bo patrząc na tych co startowali dotychczas, to kto się od nich spodziewał medali ? Może się trafić jak przed 4 laty polski dzień z 4 medalami. Dziś jest taka szansa. Zwyczajnie nasze największe gwiazdy startują w drugiej połowie igrzysk. Gwiazdy pełną gębą, a nie przed mikrofonem, jak pan Zawrotniak.

Ale ja i tak oddałbym wszystkie medale za ten jeden złoty siatkarzy...
-
Gość: kajtek2_53, *.internetdsl.tpnet.pl
2012/08/03 10:57:32
Tylko część zawodników ponosi winę na dmuchanie balona, bardziej dmuchały go media. Pan Zawrotniak jednak sam nadmuchał i pysznił się obrażając Małysza, a to jednak Pan Adam ma medale olimpijskie w swojej kolekcji, Pan Zawrotniak mimo udziału w dwóch, póki co nie zaszalał - smutne.
-
2012/08/03 14:30:53
Zawrotniak też ma medal olimpijski o ile mi wiadomo.

I Zawrotniak nie obrażał Małysza, tylko dziwił się, co informacje o rajdach Małysza robią w sekcji sportowej.
-
burglin2
2014/08/07 12:16:04
Są, K-1, Wrocław ma czołówkę, która ma naprawdę osiągnięcia.